Mirek Gil

Mirek Gil

gitary

 

Mój instrument to gitara ale jestem również kompozytorem i producentem. Przygodę z muzyką rozpocząłem 1978 roku zakładając w liceum swój pierwszy zespół, który nazywał się „Tris Plus”. Dwa lata później powstał następny – „Complex”.
W 1982 roku razem z Przemkiem Zawadzkim i Wojtkiem Szadkowski założyliśmy zespół „Blue Island”. W 1984 roku zespół zmienił nazwę na ,,Collage” i nagrałem z nim 5 płyt oraz DVD. Przygoda ta trwała do 1996 roku. W tym też roku wraz z kolegami z zespołu, towarzyszyliśmy na koncertach Anicie Lipnickiej przy promocji jej debiutanckiej płyty ,,Wszystko się może zdarzyć”.
Podczas gdy zespół ,,Collage” zawiesił na jakiś czas działalność powołałem do życia Mr.Gil. Ten projekt zaowocował 4 płytami.
W 2004 roku razem z Przemkiem Zawadzkim i Tomkiem Różyckim założyliśmy Believe. Łącznie z wszystkich projektów do tej pory nagrałem 15 płyt i 3 DVD.

Robert Qba Kubajek

Robert Qba Kubajek

perkusja

 

To ja.. qba..
.. no cóż.. gram na bębnach.. od.. o ile pamiętam 1987 roku.. mój brat przyniósł do domu hi-hat i werbelek.
Później grając w teatrze u Pani Machulskiej jako „aktor” odstawialiśmy taką namiastkę musicalu dla dzieci.. i przygrywał nam zespół, w którym jak łatwo się domyślić był bębniarz.. miedzy przedstawieniami nie było co robić, więc za zgodą oczywiście muzyków siadaliśmy za instrumenty i łoiliśmy największe hity OMD 🙂
Jednego instrumentu jakoś nikt nie ogarniał.. więc któregoś pięknego dnia usiadłem za bębnami i zagrałem.. sam nie wiedząc jak to się robi 🙂
Kilka miesięcy później kupiłem te bębny :):)
I tak ta moja przygoda się zaczęła.. później był pierwszy zespół
Kolejne lata spędziłem na poznawaniu instrumentu i muzyki.
Jestem współtwórcą zespołu Hetman ikonę polskiego heavy metalu 🙂 bo to właśnie ja znalazłem cudownego wokalistę jakim jest „Kiljan”. Wcześniej tworzyliśmy band „Sanktuarium” aby później grać i tworzyć pod szyldem „Hetman”
Jakimś cudem trafiłem do zespołu „WHY?” z którym przygotowywaliśmy się do przeglądu rockowego JAROCIN.
I w tym Jarocinie Piotr Klatt „wyszarpał” mnie razem z kolegą basistą do zespołu „Róże Europy” i z tym też zespołem nagrałem dwie płyty studyjne i jedną koncertową i piękną pieśń „Jedwab”
O ile pamiętam później był powrót do Hetmana po czym cały skład zaczął grać dużo koncertów z takim projektem „Yankee Rose”
Kompletnie mi się myli chronologia więc proszę wybaczyć gdym coś pokręcił…
.. później nastał czas wielu zespołów i projektów aby w końcu trafić do „Trzy Czwarte”, które później zmienia nazwę na „AllMyLife” to był bardzo hard rockowy projekt, z którym nagrałem dwie płyty
W miedzy czasie pojawiłem się w zespole, który dużo zmienił w mojej muzycznej głowie.. czyli „DIVE” później „Dive3D” nagrałem z nim niedocenioną, a raczej jak na tamte 2004 rok czasy mało promowaną płytę „Aura”
Później przez moment pojawiłem się w zespole „Yokashin” , aby później zadomowić się na dłużej w formacji „Fundamental”. Projekt o tyle ciekawy, że w tym zespole wpadłem w sidła miłości do pokręconej muzyki.. czyli rozpocząłem przygodę z szeroko rozumianą muzyką progresywną.. w repertuarze nie mieliśmy, ani jednego numeru na 4/4 🙂
Mam pustkę do momentu kiedy nie zjawiłem się na próbie zespołu „Archangelika” , z którym poczyniłem piękną płytę „Tomorrow Starts Today”
Równocześnie udzielałem się głównie na koncertach w zespole „Closterkeller”.. spędziłem niespełna dwa lata.. ale to były dwa lata rewelacyjnej szkoły.
A później.. a później wylądowałem już „tutaj”.. czyli w „BELIEVE”
Kilka miałem podejść do spotkania z Mirkiem i Przemasem, ale jak już się udało to poszło.. i wydałem póki co jak dla mnie najbardziej moją dojrzałą płytę „SEVEN WIDOWS”
To może tyle o sobie.. 🙂
Dziękuje za uwagę.

Przemek Zawadzki

Przemek Zawadzki

bas

 

To ja, Przemas :)! Spotkanie z muzyką rozpocząłem w roku 1979 zakładając z kolegami ze szkoły zespół Roxy Band. Od samego początku wybrałem gitarę basową. Był to wybór prosty, ponieważ kilka lat wcześniej poznałem muzykę Beatlesów i zachwyciłem się sposobem gry Paula McCartneya. Perkusista grupy Marek Trojanowski przyprowadził kiedyś na próbę swojego kolegę Mirka Gila i w ten sposób rozpoczęła się przyjaźń, która trwa do dzisiaj. W roku 1982 Mirek zaproponował mi grę w nowym, zakładanym wspólnie z Wojtkiem Szadkowskim zespole Blue Islands. W 1984 r. zespół zmienił nazwę na Collage. Sześć lat później wydaliśmy pierwszą płytę “Baśnie”. W zespole Collage przestałem grać w 1992 roku. Po przerwie, przygoda z muzyką rozpoczęła się na nowo w 2003 roku, gdy nagrałem płytę “A Street Between Sunrise And Sunset” i “Evening Games” (2005 r.) z zespołem Satellite. W 2004 roku razem z Mirkiem Gilem i Tomkiem Różyckim zakłożyliśmy zespół Believe, w którym gram do dzisiaj. W tzw. międzyczasie realizuję też inne muzyczne projekty, np. w 2010 roku nagrałem płytę “Skellig” zespołu Mr Gil.
Pozdrawiam serdecznie 🙂

Satomi

Satomi

skrzypce, klawisze

 

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Soai wydział Muzyki, następnie Studia podyplomowe na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
W roku 1997 dostałam III nagrodę w IV międzynarodowym konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi.
Występowałam na wielu koncertach jako solistka z różnymi orkiestrami, jako kameralistka jak również miałam wiele recital.
Od 2008 roku gram w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej.

Pin It on Pinterest

Share This